Atbildēt pie šī temata 1 lapa no 2 lapām pavisam
Iet uz lapu 1, 2  Nākošais
automehāniķa prakse
Autors Ziņojums

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs automehāniķa prakse 
Sveiki!
Varbūt kāds var izpalīdzēt ar prakses vietu 4. kursa studentam(man), prakse būs kādus 5 mēnešus...
Janvārī sākas prakse, bet jāsāk meklēt jau laicīgi prakses vietu... Varbūt kādam  pašam ir savs serviss un varētu paņemt mani praksē..
Un cerams par kaut kādu samaksu, jo par baltu velti pus gadu strādāt galīgi negribās.. Very Happy

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Ideālā gadījumā prakses vieta arī maksās, bet studentam būtu jārēķinās, ka prakses vieta nav darbavieta un uz parakses līguma pamata neviens neuzticēs materiāltehnisko bāzi. Labi, ja apmaksās transportu līdz prakses vietai. Skumji izklausās, bet ar to ir jārēķinās.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Trax rakstīja:
Ideālā gadījumā prakses vieta arī maksās, bet studentam būtu jārēķinās, ka prakses vieta nav darbavieta un uz parakses līguma pamata neviens neuzticēs materiāltehnisko bāzi. Labi, ja apmaksās transportu līdz prakses vietai. Skumji izklausās, bet ar to ir jārēķinās.


Lai gan līgumā rakstīts, ka praktikants nesaņem neko, pārsvarā tas ir tīri cilvēciskais faktors no darba devēja puses.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) MSN Messenger

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Jā, tā ir, maksā vai nemaksā, tas ir atkarīgs no darba devēja... bet šī būs kvalifikācijas prakse un tie ir 5mēneši, pa velti strādāt, tas būtu neprāts...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Redlain rakstīja:
Jā, tā ir, maksā vai nemaksā, tas ir atkarīgs no darba devēja... bet šī būs kvalifikācijas prakse un tie ir 5mēneši, pa velti strādāt, tas būtu neprāts...
skumji bet fakts  Rolling Eyes  katram tas upuris ir janes  Wink  un prakse ir ta ja tu spej sevi pieradit tad tev ari maksas  Wink  


p.s mani pec pirmas prakses panema uz ralli par mehu  Rolling Eyes  tacu negribot nevienu aizvainot  2 no 10 ko esmu macijis ir tiesam labi mehi  Rolling Eyes daudziem  ir looooooti liela gribesana bet tehniska domasana ir pilniga 0


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
es saprotu, cilveekam ir svariiga samaksa par praksi, nevis ieguut labu prakses vietu - piemeeram pa briivu panjems praktikantus visaadi diileru servisi, jo vinjiem liekas rokas pa briivu buutu deriigas, toties peec tam vari rakstiit, ak esi gaajis praksi uznjeemumaa taadaa un taadaa. manupraat naakamajam darbadeveejam tas ir no svara.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Trax rakstīja:
es saprotu, cilveekam ir svariiga samaksa par praksi, nevis ieguut labu prakses vietu - piemeeram pa briivu panjems praktikantus visaadi diileru servisi, jo vinjiem liekas rokas pa briivu buutu deriigas, toties peec tam vari rakstiit, ak esi gaajis praksi uznjeemumaa taadaa un taadaa. manupraat naakamajam darbadeveejam tas ir no svara.
dileru servisi tiesi tos praktikantus saboja  Rolling Eyes


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
nu nez... manuprat labakais prakses veids ir atrast darbu par ko tev maksa godigu nadu un vienoties ar macibu iestadi, ka to ieskaitis tev ka prakses veitu (protams iesniedzot mac.iestadei vajadzigas atskaites un praksses darbus). protams nebus cipars tads ka pirmajam meham, bet tomer tu kaut kadu darbu dari... un par to pienaksas samaksa...
pienjemot, ka praktikantam rokas aug no pareizas veitas, visadus paligdarbus vinjs var darit... un pat ja vinjs novac aiz meistariem netirumus, sakarto instrumentus, nomazga netiras detaljas utt... tas ir darbs par ko pienakas samaksa...
ja nu vienigi praktikantam ir jauzraksta kaut kada atskaite par redzeto uznemuma, kur vinjs pavada ~nedelju, tad protams samaksai nav pamata, bet ka sheit, chals mekle praksi uz vsmaz 5 menesiem, tas ir jau vairak ka tikai atskaites uzrakstisanai.

nemaksat neko par praksi, manuprat nav pareizi. un no otras puses, ja praktikants ir pilnigs slaists, prakses devejam, vai pareizak teikt darba devejam ir tiesibas vinju vienkarsi atlaist...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
hvz ka tagad bet 11 gadus atpakal bija ta
1)ja par praksi uznemejs maksa (oficialu) algu tad 85% ir jasamaksa skolai + PVN
2)strda ka letais darbaspeks un sanemot principa neko    Rolling Eyes  hvz  es ta nebiju ar mieru  Rolling Eyes


pofig ka tagad ir bet es praktikantam maksaju 45 %


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
uzņēmumam skolai nav jāmaksā nekāda nauda.. ja vienojos ar darba devēju, ka maksās man algu, tad tā visa iet man nevis kaut kādi % skolai...
Par to vai praktikants kaut ko saprot vai nē ir iespējams pārliecināties, paņem uz dažām dienām pastrādāt, paskatās kā strādā, atieksmi pret darbu, zināšanas utt.. un arī prakses laikā ir iespējams priekšniekam praktikantu atlaist!

Tagad praktikantam ir prakses grāmatiņa kur raksta ko katru dienu ir darījis, cik darbs aizņēma laiku un beigās no prakses vadītāja atzīme 10 baļļu sistēmā... un tā katram darbam.. Smile

Tā jau man nebūtu problēmas ar praksi, jo iepriekšējos gadus strādāju praksi un bija labas atsauksmes, tik tas serviss kur strādāju remontē traktortehniku... Bet man beidzot 4 kursu ir kvalifikācijas eksāmens, kur būs jautājumi, remonts par vieglajām automašīnām...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
koijotins rakstīja:
hvz ka tagad bet 11 gadus atpakal bija ta
1)ja par praksi uznemejs maksa (oficialu) algu tad 85% ir jasamaksa skolai + PVN
2)strda ka letais darbaspeks un sanemot principa neko    Rolling Eyes  hvz  es ta nebiju ar mieru  Rolling Eyes


pofig ka tagad ir bet es praktikantam maksaju 45 %


Tev ir serviss?? Smile

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Redlain rakstīja:
koijotins rakstīja:
hvz ka tagad bet 11 gadus atpakal bija ta
1)ja par praksi uznemejs maksa (oficialu) algu tad 85% ir jasamaksa skolai + PVN
2)strda ka letais darbaspeks un sanemot principa neko    Rolling Eyes  hvz  es ta nebiju ar mieru  Rolling Eyes


pofig ka tagad ir bet es praktikantam maksaju 45 %


Tev ir serviss?? Smile
tu gribesi katru dienu braukat uz ledurgu ??? nav gan talu no rigas  Rolling Eyes  75+ km viens gals  Wink


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Tev ir serviss?? Smile[/quote]tu gribesi katru dienu braukat uz ledurgu ??? nav gan talu no rigas  Rolling Eyes  75+ km viens gals  Wink[/quote]


žēl, ka tik tālu hammer

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Redlain rakstīja:
Tev ir serviss?? Smile
tu gribesi katru dienu braukat uz ledurgu ??? nav gan talu no rigas  Rolling Eyes  75+ km viens gals  Wink[/quote]


žēl, ka tik tālu hammer[/quote]talu ir liepaja vai ventspils  Wink  jeb skersot latviju aiznem tik pat laika cik rigu no viena gala lidz otram Wink  Wink


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Redlain rakstīja:
uzņēmumam skolai nav jāmaksā nekāda nauda.. ja vienojos ar darba devēju, ka maksās man algu, tad tā visa iet man nevis kaut kādi % skolai...
Par to vai praktikants kaut ko saprot vai nē ir iespējams pārliecināties, paņem uz dažām dienām pastrādāt, paskatās kā strādā, atieksmi pret darbu, zināšanas utt.. un arī prakses laikā ir iespējams priekšniekam praktikantu atlaist!

Tagad praktikantam ir prakses grāmatiņa kur raksta ko katru dienu ir darījis, cik darbs aizņēma laiku un beigās no prakses vadītāja atzīme 10 baļļu sistēmā... un tā katram darbam.. Smile

Tā jau man nebūtu problēmas ar praksi, jo iepriekšējos gadus strādāju praksi un bija labas atsauksmes, tik tas serviss kur strādāju remontē traktortehniku... Bet man beidzot 4 kursu ir kvalifikācijas eksāmens, kur būs jautājumi, remonts par vieglajām automašīnām...
a kada starpiba Wink  ja ir tehniska domasana tad pofig  Wink  tev tacu nedos eksamena mainit konkretu detalu konkretam modelim/markai ko tu prakses laika tikai busi darijis  Wink


_________________
visa veida itāļu auto remonts un rezerves daļas 28397250
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu
Parādīt komentārus no iepriekšējā:
Atbildēt pie šī temata 1 lapa no 2 lapām pavisam
Iet uz lapu 1, 2  Nākošais
Jūs šeit nevarat izveidot jaunus tematus
Jūs šeit nevarat pievienot komentārus
Jūs šeit nevarat rediģēt savus komentārus
Jūs šeit nevarat dzēst savus komentārus
Jūs šeit nevarat balsot aptaujās
  



Sazināties ar foruma administrāciju | Contact forum administration
Powered by phpBB © phpBB Group | SmartFeedSmartFeed
Design by phpBBStyles.com | Styles Database