Atbildēt pie šī temata 50 lapa no 51 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Nākošais
Velobrāļi. Pavisam mazie.
Autors Ziņojums

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
versatile rakstīja:
Pēc CSN sanāk, ka lisapēdists darīja pareizi - lai cik stulbi tas neskanētu.
Citāts:
200. Velosipēdu vadītājiem jābrauc pa attiecīgā virziena velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu iespējami tuvāk tā labajai malai. Ja to nav vai tie ir attālināti no ceļa, velosipēdu vadītājiem atļauts:

200.1. braukt pa brauktuvi vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai. Tālāk uz brauktuves atļauts izbraukt šādos gadījumos:

200.1.1. lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu;

200.1.2. lai turpinātu braukt izvēlētajā virzienā apdzīvotās vietās, kur braukšanai vienā virzienā ir ne vairāk par divām joslām, ja malējā labā josla ir iekārtota labajam pagriezienam;

tik nesaprotu, kā to 200.1.2. tulkot - vai tur ir 4 joslas vienam virzienam, vai kā, un kas ar sabransa joslu.
A par bultu - ja bulta nedeg/nemirgo, tad ir aizliegts, neatkarīgi no papildsekcijas.


velosipēdistiem būtu jāaizliedz parādīties uz brauktuves, ja tiem nav vismaz pilnvērtīgas A kategorijas tiesības, jo man šķiet, ka neviens, kam ir moto/auto tiesības neiedomātos no joslas, kas paredzēta, lai grieztos pa labi, maukt taisni..

ir jāiegūst sapratne par to, kas notiek uz brauktuves, lai uz tās atrastos..

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
No siem punktiem pilnigi nekas nav saprotams, drikst vai nedrikst braukt taisni pa joslu, kura drikst braukt tikai pa labi?  hmm


_________________
Itāļu auto speciālisti, auto tirdzniecība - 67 383 626 www.autofficina.lv
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Kā tas krāns gadījās no Tevis pa labi? apdzina pa labo pusi? tad viņu droši varēja nonest.
Šādiem gadījumiem man jau kādu laiku pie spoguļa karājas video ieraksts. Nav bijis vajadzīgas to izmantot strīdā, bet kas zin kā būs kad vajadzēs



Pēdējoreiz rediģējis egils19 Tue Mar 28, 2017 11:17 pm; pavisam rediģēts 1 reizi
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
ir viena tāda maza lieta, ka velobraucēji drīkst izmantot sabiedriskā transporta joslas, bet tad i būtu viņš braucis vienkārši tai joslai pa vidu vai pa kreiso malu...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
ega rakstīja:
ir viena tāda maza lieta, ka velobraucēji drīkst izmantot sabiedriskā transporta joslas, bet tad i būtu viņš braucis vienkārši tai joslai pa vidu vai pa kreiso malu...

Šajā vietā velo varēja būt uz A joslas, doties taisni vai labā pagrieziena joslas. Ja Elbee bija uz labā pagrieziena joslas un velo apdzina pa labo pusi, pelnījis traumpunktu



Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Videoieraksts ir Policijas masina, kas tupeja Statoila, pievienots lietai, tur labi redzams tas krans uz velopeda, policis teica, ka viss ok, ritenbraucejs esot bijis jalaiz, vins ta driskteja darit. A es nedriksteju braukt, ja nedeg zala bulta. Viss esot pilnigi skaidrs. Es nobremzeju pirms luksafora, jo mani parsteidza velosipedista negaiditais manevrs, tapec lai to nonobrauktu sanaca, ka krustojuma iebraucu jau tad, kad bulta vairs nedega.Ja nebutu bremzejis, butu iebraucis pie degosas bultas.

Vel man likas, ka par sadu parkapumu punktus nedod, bet izradas dod gan, tapec laikam uzrakstisu viniem pretenziju lai vel kads izverte to ierakstu, mos var iztikt ar "mutvardu bridinajumu" nemot vera, ka ka veicot maznozimigu parkapumu noversu smagu avariju Laughing


_________________
Itāļu auto speciālisti, auto tirdzniecība - 67 383 626 www.autofficina.lv
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
egils19 rakstīja:
ega rakstīja:
ir viena tāda maza lieta, ka velobraucēji drīkst izmantot sabiedriskā transporta joslas, bet tad i būtu viņš braucis vienkārši tai joslai pa vidu vai pa kreiso malu...

Šajā vietā velo varēja būt uz A joslas, doties taisni vai labā pagrieziena joslas. Ja Elbee bija uz labā pagrieziena joslas un velo apdzina pa labo pusi, pelnījis traumpunktu



Veloeds brauca pa labo joslu, kadi ~50cm no trotuara, un to, ka vins taisas plest taisni pari sapratu esot bridi pirms krusta, vins jau bija tiesi mana trajektorija, tapec bremzeju vairak neka butu vajadzejis lai vienkarsi nogriestos pa labi.


_________________
Itāļu auto speciālisti, auto tirdzniecība - 67 383 626 www.autofficina.lv
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
elbee rakstīja:


Vel man likas, ka par sadu parkapumu punktus nedod, bet izradas dod gan, tapec laikam uzrakstisu viniem pretenziju lai vel kads izverte to ierakstu, mos var iztikt ar "mutvardu bridinajumu" nemot vera, ka ka veicot maznozimigu parkapumu noversu smagu avariju Laughing


Atslēgas jautājums, no kurienes radās velo? Tu stāvēji pie luksofora, gaidīji bultu un tad izpeldēja velo vai bija tomēr citādi.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
egils19 rakstīja:
elbee rakstīja:


Vel man likas, ka par sadu parkapumu punktus nedod, bet izradas dod gan, tapec laikam uzrakstisu viniem pretenziju lai vel kads izverte to ierakstu, mos var iztikt ar "mutvardu bridinajumu" nemot vera, ka ka veicot maznozimigu parkapumu noversu smagu avariju Laughing


Atslēgas jautājums, no kurienes radās velo? Tu stāvēji pie luksofora, gaidīji bultu un tad izpeldēja velo vai bija tomēr citādi.


Nu ne, es braucu leja no tilta ar daudzreiz lielaku atrumu ka velopedam, kurs tur kaut kur minas gar bortu pa labo malejo joslu. Bulta saka midzinaties, tas video redzams ka vina 3x nomidzina, es butu tocna paspejis uz 2 vai max treso bultu, bet bija jabremze, jo tas krans uz ritena trapija man teisi trajektorja. Un tapec krustojuma liniju skersoju bridi, ka tresa bulta izdzisa. Bet taisni braucosajiem vel dega kartigs dzeltenais. Skaidrs, ka vainigs, bstukoju ka mikstinat to pasakumu  Laughing


_________________
Itāļu auto speciālisti, auto tirdzniecība - 67 383 626 www.autofficina.lv
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Tā papildbultas mirgošanas interpretācija ir diezgan absurda lieta. Nav taču vadītājam nonstopā jāblenž papildsekcijā un jāskaita reizes. Vēl taču ir vajadzība pēc kopējās situācijas novērtēšanas, paskatīties spoguļos u.t.t.  Un - kad es ieraugu tai brīdī mirgojošu papildsekciju - kā es varu uzminēt, vai viņa iemirgojās pirmo, vai pēdējo reizi? Tas ir tāpat, kā uzminēt, kad pretējam virzienam iedegas sarkanais, ja nav papildsekcijas (sarkanā krusta)kas par to informē.
  Pats šādi atrāvos 2 punktus uz Deglava no centra puses, nogriežoties pie papildsekcijas uz Rimi noliktavu pusi, kādus 4gadus atpakaļ. Bija kaut kāds padsmitais marts un nenormāla atkala un kāreiz papildjoslai kaisītājs nebija trāpījis. Redzēju, ka šis sāk mirgot un sāku piebremzēt, bet uz pedāli bija nulle emociju. Sapratu, ka labākajā gadījumā varu apstāties tikai krustojumā un uzmanīgi vilku pāri. (ātrums bija kādi 20km/h) Arī pārsūdzēju, bet bez panākumiem. Gaujas ielā man pateica, ka vienīgais apstāklis, kad varētu izskatīt attaisnošanu, būtu tad, ja man aizmugurē vēl kāds būtu turpinājis manevru un tādējādi (neapstājoties) es būtu novērsis iebraukšanu mana auto aizmugurē.  Tā, ka apstāklis "nenonest velosipēdistu" varētu strādāt.


_________________
Kur ir olas, tur ir arī brokastis /Mārtiņš Rītiņš/
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu Apmeklēt lietotāja mājas lapu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
elbee rakstīja:

Veloeds brauca pa labo joslu, kadi ~50cm no trotuara, un to, ka vins taisas plest taisni pari sapratu esot bridi pirms krusta, vins jau bija tiesi mana trajektorija, tapec bremzeju vairak neka butu vajadzejis lai vienkarsi nogriestos pa labi.


Vispār pretēji pareizajai un cilvēcīgai praksei, pat autoskolās braukšanā māca, ka ja plāno griezt pa labi jāieņem galēji labā pozīcija, lai neviens ritenis nespēj izbraukt starp apmali un auto (tad protams būs liela iespēja ar aizmugurējo riteni uzbraukt apmalei).

bet varbūt tev pārsūdzībā noder šāds te foršs punkts:
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 17.pantā “Galējā nepieciešamība” noteikts, ka pie administratīvās atbildības nav saucama persona, kaut arī tā izdarījusi šajā kodeksā vai citos normatīvajos aktos, kas nosaka administratīvo atbildību par administratīvajiem pārkāpumiem, paredzētu darbību, ja tā rīkojusies galējās nepieciešamības stāvoklī, tas ir, lai novērstu briesmas, kas draud valsts vai sabiedriskajai kārtībai, īpašumam, pilsoņu tiesībām un brīvībām, noteiktajai pārvaldes kārtībai, ja šīs briesmas konkrētajos apstākļos nav bijis iespējams novērst ar citiem līdzekļiem un ja nodarītais kaitējums ir mazāks nekā novērstais.
ja nu tev izdodas kautkur šo piesiet savai situācijai.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Tas, ka pamatluksaforā dega dzeltenais neko nenozīmē, jo papildsekciju var uzskatīt par atsevišķu luksoforu, kura var nodzist kamēr pamatluksoforā deg zaļais.
Mēģināt pārsūdzēt Tu vari, bet pa lielam Tev bija jāpalaiž velo un Tavā gadījumā bija jāpaliek pie luksofora līdz nākošajam zaļajam papildsekcijā, jo cik saprotu, stoplīniju Tu šķērsoji pie nodzisušas papildsekcijas...no likuma viedokļa Tu pārbrauci pie aizliedzošā signāla un nevienu nekratīs, ka palaidi velo, kuram teorētiski tur nebija jāatrodas...

Citāts:

LAPK 149.5 pants nosaka
...
Par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, —
izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu mopēda vadītājam septiņu euro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — no trīsdesmit līdz piecdesmit pieciem euro.

13.1    Par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls 2 punkti.
...




Pēdējoreiz rediģējis Tutolli Wed Mar 29, 2017 10:33 am; pavisam rediģēts 1 reizi
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu Apmeklēt lietotāja mājas lapu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
zeenjaa rakstīja:

bet varbūt tev pārsūdzībā noder šāds te foršs punkts:
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 17.pantā “Galējā nepieciešamība” noteikts, ka pie administratīvās atbildības nav saucama persona, kaut arī tā izdarījusi šajā kodeksā vai citos normatīvajos aktos, kas nosaka administratīvo atbildību par administratīvajiem pārkāpumiem, paredzētu darbību, ja tā rīkojusies galējās nepieciešamības stāvoklī, tas ir, lai novērstu briesmas, kas draud valsts vai sabiedriskajai kārtībai, īpašumam, pilsoņu tiesībām un brīvībām, noteiktajai pārvaldes kārtībai, ja šīs briesmas konkrētajos apstākļos nav bijis iespējams novērst ar citiem līdzekļiem un ja nodarītais kaitējums ir mazāks nekā novērstais.
ja nu tev izdodas kautkur šo piesiet savai situācijai.


O, pameginasu ar so, man skiet, sis tiesi bija "galeja nepieciesamiba"


_________________
Itāļu auto speciālisti, auto tirdzniecība - 67 383 626 www.autofficina.lv
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Nu nezi. Galēja nepieciešamība bija bremzēt, bet ne jau braukt krustā pie aizliedzošā. Pārsūdzēt vajag, bet tur īsti pat nav kam pieķerties.
Bet šis vispār ir strīdīgs moments. Ja ieskaita sab joslu, taisni iet 3 joslas, vienā virzienā lejā no tilta tur tai īsajā posmā pie Statoil - vispār 4. Attiecīgi, pēc noteikumiem sanāk, ka velo ir jābrauc tā, kā brauca; arī no velo drošības tur nav prātīgi līst uz sab joslu vai vēl tālāk.
Cita lieta, ka tieši tai vietā es taisni brauktu pa gājēju pāreju, iepriekš uzlienot uz trotuāra.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Ja no joslas atļauts braukt tikai pa labi, tad pa labi. VISIEM! Nemeklēju gan CSN, bet manuprāt arī velo var tikai pa labi braukt.
Poh ko tas ments teica. Daudz ko saka mutiski....

Tie iepriekš postētie CSN punkti nepasaka, ka velo drīkst neievērot joslu atlautos virzienus.
Manuprāt.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)
Parādīt komentārus no iepriekšējā:
Atbildēt pie šī temata 50 lapa no 51 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Nākošais
Jūs šeit nevarat izveidot jaunus tematus
Jūs šeit nevarat pievienot komentārus
Jūs šeit nevarat rediģēt savus komentārus
Jūs šeit nevarat dzēst savus komentārus
Jūs šeit nevarat balsot aptaujās
  



Sazināties ar foruma administrāciju | Contact forum administration
Powered by phpBB © phpBB Group | SmartFeedSmartFeed
Design by phpBBStyles.com | Styles Database